ÖZLEM İNŞAAT

anlayışımız

anlayaşımız

öğrencilere
konaklama imkanı

konaklama
01

Eskişehir Apart, 1990 yılında Şehir için oldukça yeni ve farklı olan bu konsept, Özlem İnşaat sayesinde tasarlanıp inşa edilmiş ve hayata kazandırılmıştır. Şehrin ilk öğrenci konaklama tesisi olan Eskişehir Apart, yapıldığı dönemde yaygın olan “Öğrenciye ev verilmez.” zihniyetine karşı doğmuştur. Üniversitenin kurulması akabinde şehre gelen öğrencilerin bütün ihtiyaçlarını karşılamayı amaç edinen Özlem İnşaat, Eskişehir’i Türkiye’de “öğrenci şehri” konumuna getirmekte rol oynamıştır ve bundan gurur duymaktadır. Özlem İnşaat’ın Eskişehir Apart Projesinden sonra Kıbrıs’ın Lefke Güzelyurt Bölgesi’nde hayata geçirdiği Akdeniz Evleri Projesi, Kıbrıs’ın ilk öğrenci konaklama köyü olmuştur.

depolamanın
önemi

depolama
02

Özlem Şirketler Grubu’nun temeli olan Özlem Ticaret; distribütörlük faaliyetlerinde kullanacak olduğu yeni merkezinde gün geçtikçe artan ihtiyaçları öncelik gözetmiştir. Temel fonksiyonu hacim ve zaman yönetimi olan depo tasarımında, önceki kadar sonraki operasyonların verimliliğini planlarken proje optimizasyonunu da göz önünde bulundurarak; şehrimizdeki ilk endüstriyel yeraltı depolamasına sahip tesisini inşa etmiş bulunmaktayız.

yaşam sokağı

yaşam
03

Eskişehir’in en hızlı gelişen bölgesi Batıkent’in bölgesel ihtiyaçlarını karşılayan, hizmet noktaları ile şehirden nefes almak için bir kaçış noktası olan Tek-Park Yaşam Merkezi Batıkent şehrimizin ilk açık hava yaşam merkezi olmuştur. Yaşam Sokağı tasarım felsefesi ile yola çıkılan projemizde Süpermarket ve hizmet noktalarının mimari planlamasında temel esas sokaktan-gökyüzünden kopmamak ve bir çok noktadan ulaşılabilirlik olmuştur.

iyi site yaşamı
için

site
04

Özlem İnşaatın ‘Yaşamın iyisi için’ manifestosunda da yer aldığı gibi; konut projelerimizin tasarımında sadece günümüz ihtiyaçlarını değil gelecek ihtiyaçlarını da düşünerek zamansız tasarımlar konsepti ile yola çıkıyoruz. Mimari, statik, mekanik, elektrik, iç mimari ve peyzaj projelerinin her birine maksimum değer verilen yapılarımızda; çocuk dostu ve iyi site yaşantısını sağlamak için çabalıyoruz. Yeşil alanlara, havuza, çocuk oyun alanlarına bakan site projeleri tasarlarken çevre ilkelerini ve engelsiz yaşamı destekliyoruz.

21. yüzyılın örnek eğitim
kampüsü nasıl olmalı?

örnek eğitim
05

Özlem İnşaat olarak; 21. Yüzyılda örnek olacak eğitim kampüsü nasıl olmalı hedefi ile yola çıktığımız bu yapıda; uzun süren çalışmalar sonunda projelendirmelerimizi tamamladık. Gayrimenkul iş ortaklığı kapsamında, Türkiye’nin önde gelen eğitim kuruluşlarından biri için tasarladığımız kampüsün inşaatını bir yıldan kısa sürede tamamladık. 2020 Eylül’de eğitime başlayan projemiz bugün ulusal ve uluslararası ödülleri hedefliyor.

pandeminin
yapılar üzerine izdüşümü

pandemi
06

2020-2021 yıllarında tüm dünyamızın düzenini alt-üst eden COVİD-19 salgınının öncelikle insan yaşantısına etkisi ve bu etkinin izdüşümü olarak yapılardaki etkisini değerlendirdik. Bu izdüşümünden yola çıkarak yeni yapılarımızda çoğunluğu yeşil alan olan müstakil yapılar ve yeşil alanda yaşam imkanı geliştiren ve hobi alanları olan site projesi tasarladık.

tasarımları ile
değer katanlar

tasarım
07

60 yaşına yaklaşan Özlem Şirketler Grubu olarak bulunduğumuz her sektörde değişen dünyaya adapte olmak öncelikli hedefimiz iken, bu süreçte yenilikçi, sürdürülebilir, çevreci ve insan odaklı olmak anlayışlarıyla ilkelerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Bu ilerleyişte ‘’Yaşamın İyisi İçin’’ manifestosu ile hareket eden Özlem İnşaat olarak projelerimize değer katan proje ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.

  • ATN MİMARLIK

  • GÜL KUŞ MİMARLIK

  • MEYSEMARCH

  • SEDA ÖZCAN İÇ MİMARLIK

  • TİN PEYZAJ

Loading